Minusta tuo luku 666 kuvaa ikään kuin pedon täydellistä hallintavaltaa maailman asioihin, ei se kuvaa ainoastaan internetin sisältöä vaan lähinnä (internettiä ajatellen) sitä että peto tulee valjastamaan myös internetin lähes tulkoon omaan käyttöönsä sitten lopuksi ja myös sillä tavalla että Herran Jeesuksen seuraajien internet-kirjoituksiakaan ei tulla sallimaan enää viimeisen petovaltakunnan aikana. Eikä internetiin luultavasti pääsekään enää siinä vaiheessa muut kuin ne joilla on pedonmerkki otettuna ihonsa alle koska pitäähän liittymämaksu maksaa ja sitä ei voi luultavasti lopuksi maksaa jos ei ole pedonmerkkiä otattanut itseensä. Käteistä rahaa ei voi tuona aikana enää käyttää esim. laskujen maksamiseen, näin arvelisin että asiat tulevat lopulta maailmassa menemään.
Joh. ilm. 13:
7.
Ja sille annettiin valta käydä sotaa pyhiä vastaan ja voittaa heidät, ja sen valtaan annettiin kaikki sukukunnat ja kansat ja kielet ja kansanheimot.
Joh. ilm. 13:
18. Tässä on viisaus. Jolla ymmärrys on, se laskekoon pedon luvun;
sillä se on ihmisen luku. Ja sen luku on kuusisataa kuusikymmentä kuusi.
Toisaalta tuo luku 666 viittaa suoraan myös johonkin ihmiseen (tulevaan antikristukseen). Eikö tuossa jakeessa 18 niin sanota? Eihän internet ole mikään ihminen vaan ainostaan "väline" jonka kautta esim. pedonmerkki aikanaan saadaan toimimaan jos se on se ihmisten siruttaminen ja kellä ei sirua ole ihonsa alla niin se ei voi esim. ostaa ruokaa kaupasta. Eikä käyttää terveydenhuollon palveluita hyväkseen jne.
Tässä seuraavassa lainatussa kirjoituksessa on tietoa meneillään olevasta suuresta digitalisaatio-vallankumouksesta jonka loppuhuipentuma tulee olemaan sitten se kun pedonmerkki tulee maailmassa käyttöön:
"Palvelutalouden vallankumous – Ihminen digitalisaation keskiössä":
https://www.lut.fi/lut-lahti/kumous"Palvelutalouden vallankumous -hanke edistää uudenlaisten arkea helpottavien digitaalisten palvelujen kehittelyä.
KUMOUS-hankkeessa etsitään ratkaisua työn tuottavuuden ja kansantalouden kasvuun palvelutalouden vallankumouksesta. Pelkkä investoiminen tieto- ja viestintäteknologiaan ei ratkaise laaja-alaisia ongelmia, vaan tarvitaan aito ihmiskeskeinen palvelutalouden läpimurto palveluinnovaatioiden ja palveluintegraatioiden avulla. Palvelujen digitalisaation tulevaisuuden haasteena ei ole pelkästään yritysten ja toimintojen sisäinen tehokkuus vaan nykyisten palvelualueiden ja eri sektorien yhdistäminen uusilla, innovatiivisilla tavoilla.
Digitalisaation keskiössä on ihmisten arki ja sen monimuotoisuus. Hankkeessa yhdistetään muun muassa digitaalisten palvelujen ja niiden arkisten käyttökokemusten tutkimus. Ydinkysymys on luoda yrityksille ja julkisille organisaatioille paremmat menestymisen edellytykset yhdistämällä ihmiset, tietotekniikka ja vaikuttavat toimintatavat. Tutkimuksen tavoitteena on kiihdyttää tavoiteltua yhdistämistä; siirtymistä ‘palvelujen viidakosta palvelujen puutarhaan'.
Hankkeessa 1) tunnistetaan käyttäjien (nuoret, työikäiset, vanhukset) arjen tarpeita uusien palveluiden sytykkeeksi, 2) innovoidaan ja opitaan yhdessä eri palvelutuottajien kesken uuden arvon tuottamiseksi, 3) tutkitaan ja kehitetään työntekijöiden valmiuksia palvelujen digitalisoituessa ja yhdistyessä, 4) kehitetään monitavoitearviointia uusissa palvelukonsepteissa sekä 5) tehdään politiikkasuosituksia palveluinnovaatioiden kehittämiseksi. Visiona on digitalisaation vahvistama palveluosaaminen yhteiskunnan läpäisevänä infrastruktuurina.
Hankkeella on laaja, sekä elinkeinoelämään että yhteiskuntaan kohdistuva vaikuttavuus. Yrityksille syntyy uusia liiketoimintamahdollisuuksia, ja yrittäjämäisiä toimintatapoja siirtyy julkisille ja kolmannen sektorin organisaatioille. Tulokset auttavat yrityksiä parantamaan palvelujensa laatua, käytettävyyttä, kustannustehokkuutta, vaikuttavuutta, uudistumista ja kilpailukykyä. Tuotokset edistävät avoimen innovaation ja ketterän innovaatiotoiminnan osaamista."
Joh. ilm. 13:
16.
Ja se saa kaikki, pienet ja suuret, sekä rikkaat että köyhät, sekä vapaat että orjat, panemaan merkin oikeaan käteensä tai otsaansa,
17.
ettei kukaan muu voisi ostaa eikä myydä kuin se, jossa on merkki: pedon nimi tai sen nimen luku.