en oo nähnyt tätä elokuvaa mutta oon nähnyt Brokeback Mountain elokuvan jossa väitetään että homous on hyväksyttävää koska homoja tapetaan, mutta samalla logiikalla vaikkapa varastaminen ois hyväksyttävää jos varkaita tapettais. Olen kohdannut elämäni varrella joitakin homoja, eräs homo säpsähti kun kerroin olevani uskossa. Tämä on todella vaikea asia, en ole ite vielä koskaan uskaltanut siteerata homoille raamatunkohtia, jotka koskevat homoutta. Eräs homo kerran kysyi multa niistä mutta olin hiljaa elikkä en kylmä enkä kuuma vaan haalea, ois pitänyt ees ne kohdat kirjottaa paperille ja ojentaa hänelle kun kerran ihmetteli miten on asianlaita, ei tässä voi kummiskaan mitään homoraamattujakaan ruveta homoille jakamaan. Vaimoni on uskossa mutta ei myönnä että homous on synti eli vaimo ei joko tunne raamattua tai sitten hän haluaa valikoida sieltä vain ne kohdat jotka hänen korvasyyhyään miellyttävät, ja hänellä just se logiikka että koska homoja hakataan, homous on hyväksyttävä asia. Näin jokin aika sitten kun maahanmuuttaja hakkasi suomalaismiestä ja potki häntä päähän, suomalainen oli kännissä eli onko ryyppääminen siis hyväksyttävä asia koska juoppoa potkitaan päähän?
Vapaamuurari? Mäkisen lausunto:
https://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.sht ... 05/1754625homot tulevat vielä joku päivä menemään naimisiin Helsingin tuomiokirkossa. Olen harkinnut poismuuttoa täältä PK-seudulta, sitten kun tuo surun päivä koittaa, viimeistään silloin pakkaan kamat ja hilpaisen korpeen, siellä ei tarvitse katella tämmöstä homoilua, eihän ne homot jätä ihmisiä rauhaan rautatieasemallakaan, Helsingin rautatieasemalla oli siis homojen suutelutempaus. Jos oisin vaimon kanssa väleissä, oisin tehnyt varjotapahtuman vaikka siihen pihalle ja pussaillut vaimoa siellä. Korostan että rakastan homoja lähimmäisinä mutta homouden pakkosyöttöä en todellakaan hyväksy, tuntuu siltä että homoutta syötetään nyt joka tuutista, on homolehtiä, homo uutisankkurina, homo siellä homo täällä, ei tätä kestä elävä erkkikään kohta. Saksassa on kuulemma homojen panopuistoja, eli siis ihan tavallisia puistoja joihin homot menevät panemaan toisiaan, eikä viranomaiset tee mitään.
https://www.jungefreiheit.de/Single-New ... 02e.0.htmltässä kehno konekäännös, en jaksanut suomentaa itse:
"JF App TwitterJF YouTube video KanalJF-Facebook-sivu
Lähetä | Tulosta
Sunnuntai 05.5.2013
Natural eriarvoisuutta
Raportoi äskettäin BZ joka sijaitsee Berliinin Tiergartenin vain muutaman metrin päässä Victoria-patsas tavata miehiä julkisesti seksiä toistensa kanssa. Silmien äitien kävely lastensa kanssa, pyörä ratsastajat, lenkkeilijät. Saattaa jopa kulmat Tiergarten, jotka on puhdistettava mukaan puistot osasto kahdesti päivässä, koska käytetty kondomia lojumaan ympäriinsä kaikkialla.
Tällainen seksuaalinen käyttäytyminen tapaa vähiten ihmisiä ymmärtämään. Mutta toistaiseksi ei ole viitteitä on maksanut. Luultavasti koska monet on huono omatunto, haluavat tuntea jotain niin vastenmielistä ja perverssiä eikä siveellisesti poroporvari. Ja lopuksi, on "hyvä homo", koska se ajaa niin häpeämättömästi.
Koska se on niin jatkuvasti ehdotti lehdistölle, että homoseksuaalit, jos ei parempia ihmisiä ovat vähintään normaalia. Vain ottaa esimerkiksi homojen avioliitto: kun taas Ranskassa miljoonaa ihmistä osoittavat mieltään homojen avioliitto, mielenosoitukset paina täällä esitetään harvinainen ilmiö suvaitsemattomuudesta muuten liberaalin ja valistuneen Euroopassa.
"Anthropological puute"
Mutta totuus, ainakin puolet väestöstä on todennäköisesti vastaan homojen avioliitto Saksassa. "Vaikka tämä ei ole virallisesti ilmoittanut vielä määritelty, mutta selitti sen kannattajat on painajainen", sanoi Andreas Lombard kirjoittaa blogissaan.
Kyllä, tämä on painajainen Homo lobbaajien lehdistössä ja politiikassa. Että suurin osa saksalaisista on edelleen niin ahdasmielistä, että hän ei halua mitään vain hyväksyä ja hyväksyä. Ja niin he tekevät parhaansa, jotta ihmiset uskovat, että homoseksuaalisuus on normaalia. Mutta että hän ei ole tasainen, joten älä täytä standardin on merkitystä: Sitten vain normi on määritelty uudelleen.
Haastattelussa BBC News, filosofi Robert Spaemann sanoo, että ei ole vetovoimaa vastakkaista sukupuolta "antropologinen gotcha" näkyy. Syy: "Koska tämä vetovoima, jatkuminen ihmislajin perustuu. Joten et voi sanoa, että ilman tätä muutosta on niin normaalia kuin olemassa olevan valituksen. Toisaalta, jatkuminen lajin ja ei perustu pelkästään muita. "
Lait ovat kaksisuuntainen katu
Mutta gay lobbaajat halua tätä "antropologinen alijäämä" käsitellä - oikeuksia ja lakeja. He pyrkivät homoparien jos ei sama biologinen mahdollisuuksia, mutta ainakin antaa samat oikeudet jälkeläisiä kuin se, jota hetero.
"Ne näyttävät unohtaneen tai halua unohtaa, että se ei ole lain, vaan luonto, joka omien lasten evätään heille," ranskalainen filosofi ja teologi Bertrand Vergely "diktatuuri sekaannusta", kirjoittaa hänen tekstiinsä, on julkaistu lukuisissa julkaisuissa ja Ranskan nyt Lombard blogi tammikuusta alkaen.
Ja että tuo keskustelu homojen avioliitto asiaan: Ei kaikki luonnostaan eriarvoisuutta voidaan tehdä mitättömäksi keinotekoisesti luonut oikeudet ja suvaitsevaisuutta käskenyt ylhäältä. Kaikki ei ole sama, joka mukaan nyky oikeidentaju ehkä pitäisi olla sama.
Lisäksi on oikeudet keksiä tehtävät, vastuut: Lait ovat kaksisuuntainen katu, mutta olemassa on tunnustettava ensin. Ja se tarkoittaa, että homoseksuaalit viihtyvät omassa neljän seinän ja olla huomaavainen ympäristöstään. Vasta sitten voidaan keskustella uusia oikeuksia ja etuoikeuksia."
Suomi tulee jakautumaan kahtia: fyysisesti, henkisesti ja hengellisesti. Kukaan itseään kunnioittava ihminen ei kohta enää asu isoissa kaupungeissa, Suomeenkin varmaan rantautuu tuo mahtavan ihana panopuisto-idea, ratkiriemukas fantastinen innovaatio. Minä en tämmöstä touhua pitkään enää kattele, kunhan saan pakosuunnitelman laadittua, otan hatkat tästä saastan pesästä eli PK-seudulta.
"lähtekää ulos hänestä" - olen pohtinut että tuo Raamatun kohta pitää ottaa myös niin että muuttaa pois isoista kaupungeista, ei täällä ole muuta kuin kaikensuvaitsijoita, alkavat varmaan kohta mättää kristittyjä turpaan jos uskaltaa sanoa että homous on synti.