Sivu 1/1

Öljymäellä suoritetaan eläinuhri Nooan liiton uudistamiseksi

ViestiLähetetty: 17. Syys 2019 10:25
Kirjoittaja PetriFB
Tässä syyskuussa 25-27 päivinä Jerusalemissa Sanhedrin on kutsunut koolle 70 kansakunnan konferenssi, jossa myös kansojen edustajat uhraavat eläinuhrin Öljymäellä uudistaakseen näin Nooan liiton, johon kaikki pakanat kutsutaan Sanhedrinin mukaan. Tämä kaikki edeltää Jerusalemin kolmannen temppelin rakentamista, joka tulee olemaan Sanhedrinin mukaan kaikkien kansojen rukoushuone.

https://www.breakingisraelnews.com/1364 ... -covenant/

Olen juurin noina konferenssipäivinä Jerusalemissa. Matka on ollut varattuna jo yli kaksi kuukautta sitten. Rukoilen Jumalan johdatusta matkalle ja teen matkasta pieniä videoita, joka päivälle lyhyt video ja selonteko päivän tapahtumista.

Re: Öljymäellä suoritetaan eläinuhri Nooan liiton uudistamis

ViestiLähetetty: 17. Syys 2019 16:06
Kirjoittaja PetriFB
Breaking Israel News julkaisi 2.9.2019 Adam Eliyahu Berkowitzin kirjoittaman artikkelin: Nations Invited for Animal Sacrifice on Mount of Olives Renewing Noah's Covenant (Kansoja kutsutaan eläinuhriin Öljymäelle Nooan liiton uudistamiseksi). Raamattu sanoo Herran Jeesuksen tulleen iankaikkiseksi syntiuhriksi, joka tarkoittaa sitä, että Öljymäellä uhrattava eläinuhri on syntiä ja kapinaa Kaikkivaltiasta Jumalaa vastaan. Elämme Raamatun lopunajan profetioiden täyttymisen aikaa, joka kertoo meille Herran Jeesuksen toisen tulemuksen olevan lähellä.

Kirjoitus on sivullani:
https://www.kotipetripaavola.com/oljyma ... seksi.html

Re: Öljymäellä suoritetaan eläinuhri Nooan liiton uudistamis

ViestiLähetetty: 02. Loka 2019 19:41
Kirjoittaja PetriFB
Öljymäen eläinuhrista video. Se uhraaminen siellä oli vieläkin kamalampaa kuin ajattelimme. Uhrauksen suoritti pakanaedustaja, joka manaa Jeshuan henkeä uhrattaviin eläimiin. Tietenkään Jeesus ei mene mihinkään eläimiin, mutta todella rajua Jumalanpilkkaa tämä mies harjoittaa. Todella järkyttävää tietoa kaikin tavoin.

Videolla on suomenkielinen tekstitys.


Re: Öljymäellä suoritetaan eläinuhri Nooan liiton uudistamis

ViestiLähetetty: 03. Loka 2019 06:49
Kirjoittaja vaisuliini
*
Katsoin sitä videota. En voinut katsoa eläinparkaa, joten jätin katsomatta ja hyppäsin yli. Voi eläinparkaa! Kunpa rääkkävä eläinparkojen uhraaminen loppuisi kokonaan pois. Minulle tuli ajatus, että se saattaa suututtaa ympäri maailmaa, joka ei hyväksy rääkkävää eläinparkojen uhraamista. Minulle tuli myös ajatus, että se saattaa nostattaa hyökkäämään Israelia vastaan.

Se on selvästi jumalanpilkkaa, jota harjotetaan Öljymäellä ja se pilkkaa Jeesuksen sovitustyötä, joka on jo täytetty meidän puolestamme. Muuten siinä videon kohdassa 17:00 alkaen parrakas mies esittäytyy, niin sitä kohtaa katsoessani minulle tuli ajatus, onko se tuleva antikristus (?). :roll:

Re: Öljymäellä suoritetaan eläinuhri Nooan liiton uudistamis

ViestiLähetetty: 04. Loka 2019 07:20
Kirjoittaja vaisuliini
*
No jokunen aika sitten olin lukemassa Raamattua, jonka mukaan he juutalaiset eivät ole oikeita juutalaisia, vaan valhejuutalaisia. Se juttu mietitytti mnua, mutta tuon youtubeen mukaan puhutaan jotain itäuskonnon ja talmudin sekoituksesta, jota oikeat juutalaiset eivät seuraa. Itäuskonnon ja talmudin perusteella se tuntuu viittaavan valhejuutalaisiin, jotka seuraavat sitä sekoitusta.

Ilm. 2:9 kohdan mukaan puhutaan pilkasta, joka tuntuu viittaavan uhrilampaaseen, joka pilkkaa Jeesuksen sovitustyötä. Samoin olin kans lukemassa Raamattua, jonka mukaan he ovat saatanan synagoogan palvelijoita sekoituksen, siis itäuskonnon ja talmudin perusteella. RK-käännöksen mukaan valhejuutalaiset pilkkaavat joko sanallisesti tai/ja uhtautuvat uhrilampaan teoilla pilkaten Jeesuksen seuraajia ja luulevat olevansa juutalaisia sekoituksen, siis itäuskonnon ja talmudin perusteella.



Ilm. 2:9 Minä tiedän sinun ahdistuksesi ja köyhyytesi - sinä olet kuitenkin rikas - ja mitä pilkkaa sinä kärsit niiltä, jotka sanovat olevansa juutalaisia, eivätkä ole, vaan ovat saatanan synagooga. 33/38

Ilm. 2:9 Minä tiedän sinun ahdistuksesi ja köyhyytesi - sinä olet kuitenkin rikas. Minä tiedän, miten sinua pilkkaavat ne, jotka sanovat olevansa juutalaisia, vaikka eivät ole vaan ovat Saatanan synagoga. RK



Ilm. 3:9 Katso, minä annan sinulle saatanan synagoogasta niitä, jotka sanovat olevansa juutalaisia, eivätkä ole, vaan valhettelevat; katso, minä olen saattava heidät siihen, että he tulevat ja kumartuvat sinun jalkojesi eteen ja ymmärtävät, että minä sinua rakastan. 33/38

Ilm. 3:9 Minä annan sinulle Saatanan synagogasta niitä, jotka sanovat olevansa juutalaisia, vaikka eivät ole vaan valehtelevat. Minä panen heidät tulemaan ja kumartumaan jalkojesi eteen ja ymmärtämään, että minä rakastan sinua. RK

Re: Öljymäellä suoritetaan eläinuhri Nooan liiton uudistamis

ViestiLähetetty: 05. Loka 2019 14:34
Kirjoittaja roosa
Näin on kuten kirjoitat vaisuliini. Jotkut juutalaiset pitävät mm. näitä Raamatunkohtia antisemitistisinä, ja onkin jo käyty keskustelua pitäisikö nämä kohdat poistaa Uudesta Testamentista. Voi myös olla että kohta koko Uusi Testamentti kielletään tai muutetaan kun aika tästä kuluu vielä hetken. Maailmalla ollaan myös sorvaamassa uusia entistä tiukempia antisemitistilakeja, joista mm. Trumppi jokin aika sitten esitti toivovansa kuolemantuomiota taisi olla jopa että maailmanlaajuisesti. Antisemitismin piiriin tulee varmasti kaikki vähäinenkin Israelin ja juutalaisten arvostelu, ei varmaan saa Temppelistäkään sanoa mitään arvostelua tai uhrauksista... Jopa YK:ssa Trump puhui juuri uskonnonvapauden puolesta, mikä tietenkin on hyvä asia, mutta voi tosiaan tarkoittaa kohta, että ei saa mistään uskonnosta sanoa mitään negatiivista, ja kun asiaa miettii, niin sehän tarkoittaa että ehkä lähetystyökin loppuu koska ei saa puuttua muiden uskontoihin. Maailmanuskonto muodostuu kovaa vauhtia. 'Kaikki tiet vievät Jumalan Luokse', se Jumala ei vaan ole Jeesus josta puhutaan. Muistakaa Jeesuksen sanat että Hän on Ainut Tie Jumalan Luokse! Ja Jeesus on 100 % Jumala!