Sivu 1/2

sid roth ohjelmat

ViestiLähetetty: 11. Touko 2013 14:06
Kirjoittaja Mr Kerimäki
hmm aika mielenkiintoinen tämä uusi jakso ,jossa sid itse pääsee vauhtiin ,monia Raamatun kohtia ,mutta itse en ole ennättäny tarkemmin lukea tai syventyä asiaan.siis it`s supernatural tv7

Re: sid roth ohjelmat

ViestiLähetetty: 11. Touko 2013 20:15
Kirjoittaja Jasmiini
:?

Re: sid roth ohjelmat

ViestiLähetetty: 11. Touko 2013 20:24
Kirjoittaja toni t
Jasmiini kirjoitti:Kaikella nöyryydellä ja rakkaudella tahtoisin sanoa, että sid rothin ohjelmat eivät ole hyvää ja rakentavaa katseltavaa.
Niissä keskitytään pelkästään ihmeisiin, eikä erotella lainkaan, mikä ihme on mistäkin lahteestä. Niissä on paljon väärää ja eksyttävää.

Siunauksin. :hearts:


Olen täysin samaa mieltä Jasmiinin kanssa.

Re: sid roth ohjelmat

ViestiLähetetty: 11. Touko 2013 20:25
Kirjoittaja Mikko Murpatti
Riippuu jaksosta, valtaosin hirveää Amerikan eksytys kuraa.

Re: sid roth ohjelmat

ViestiLähetetty: 11. Touko 2013 21:32
Kirjoittaja Mr Kerimäki
Minäkin sanoisin ,että riippuu jaksoista ja muutamat esim raha monikertaistuu ku sijoitat tietyn summan on ihan huu haa ta ,mutta tarkoitin tuossa ku ennättänyt katsoa tarkemmin noita Raamatun kohtia ,joita mies luetteli ,että oliko kenenkää mielestä niissä järkeä.Se täytyy myös tietty pitää ja uskoa ,että ihmeet ja merkit kuuluu kristitylle vaikka se on vain normaalia toimintaa Raamatun mukaan ,,parantaa sairaita ajaa ulos demoneita yms .Mutta ei ihmeet tietenkään ole se itsetarkoitus vaan evankeliumin julistaminen ja tuoda Jumalalle ihmisiä .Ja tietty itse kilvoitella se hyvä kilvoittelu.

Re: sid roth ohjelmat

ViestiLähetetty: 11. Touko 2013 21:50
Kirjoittaja Aamu-Usva
Itse en ole tainnut katsoa kuin joskus jonkun yhden jakson. Minuun ei yhtään uppoa millään kentällä amerikkalaisuus; siis sellainen ihme liioitteleminen... Mun mieheni katsoi kuitenkin jossain vaiheessa tuota ohjelmaa paljon ja sai sieltä käsittääkseni paljon hyvää :think2:

Re: sid roth ohjelmat

ViestiLähetetty: 11. Touko 2013 21:58
Kirjoittaja Mr Kerimäki
Kyllä minäkin olen saanut sieltä hyvää,mutta täytyy hieman kyllä kriittisellä asenteella katsella eikä ihan kaikkea niistä uskoa.Joissakin on selvät lääkäri todistukset parantumisista ja jos juontaja on rehellinen kuten oletan ja tekee tutkimustyötä niin ok.Mutta muutama jakso on täysin alaarvoista ja liittyy pääasiassa rahaan ja menestymiseen ,,

Re: sid roth ohjelmat

ViestiLähetetty: 11. Touko 2013 22:03
Kirjoittaja lonelyrider
Minäkin katsonut ehkä yhtä jaksoa jonkinverran ja tuntui että se sai riittää!!! Ihmeitä Jumala tekee, mutta tarvitseeko Hänen ihmeitään kaupata jotenkin puettuna mystiseen ja kaupalliseen muotoon? Jo ohjelman raamit mielestäni on jollain lailla väärät.

Henkilökohtaisesti, jos uskovana tekisin yhtäkin ohjelmaa, niin miksi antaisin sekoittaa oikeaa ja väärää sisältöä? Voiko huuhaan seasta löytyä jotain hyvääkin? Parempi ehkä jättää katsomatta, vaikkei se ehkä vahingoita itseäni, ei se hyödyksi tai hyväksi välttämättä minulle ole tai muullekaan uskovalle, jos ohjelman sisältöön ei voi luottaa.

Re: sid roth ohjelmat

ViestiLähetetty: 11. Touko 2013 22:08
Kirjoittaja Mr Kerimäki
lonelyrider tuli kehiin ja lienee ottanut appelsiini mehun lisäksi vitamiinit ku niin terhakkaasti tuli paikalle. ;)

Re: sid roth ohjelmat

ViestiLähetetty: 11. Touko 2013 22:14
Kirjoittaja lonelyrider
Mr Kerimäki kirjoitti:lonelyrider tuli kehiin ja lienee ottanut appelsiini mehun lisäksi vitamiinit ku niin terhakkaasti tuli paikalle. ;)


Jeps, Jeesus energia pitää vauhdissa ;)